Znaczenie video w marketingu!

O tym, że obraz w reklamie był wykorzystywany od zawsze, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wraz z rozwojem narzędzi i możliwości technicznych przechodził od rysunków do zdjęć. Wynalazki, znane dzisiaj pod nazwą kino i telewizja, dały możliwość wykorzystania w reklamie już nie tylko nieruchomego obrazu. 

Dzisiaj, w dobie ciągłego rozwoju internetu i komunikacji z odbiorcami opartej w dużej mierze na stronach www i mediach społecznościowych, marketing poprzez wykorzystanie różnorodnych form wideo rozwija się w niesamowitym tempie. 

Dodatkowo, pandemia koronawirusa, która zaatakowała świat w 2020 roku, wymusiła wiele zmian w tradycyjnym pojmowaniu prowadzenia biznesu. Wiele firm zostało zmuszonych do przejścia do świata on-line, a to kolejna szansa na dalszy, dynamiczny rozwój wideo marketingu. 

Znane jest powiedzenie że „obraz jest wart tysiąca słów”. Jeżeli to potraktujemy matematycznie otrzymamy wynik, że jedna minuta filmu to około 1,8 miliona słów. Przemawia do wyobraźni? 

Wiele badań z ostatnich lat pokazuje jak skutecznym narzędziem jest marketing oparty na video. 

Diode Digital podaje, że wideo w sieci jest sześciokrotnie lepszym narzędziem marketingowym niż druki reklamowe i ich dystrybucja choćby poprzez pocztę. 

Raport Global Internet Phenomena Report za rok 2019 podaje, że wideo stanowi ponad 60% ruchu downstream w internecie.

Badania firmy Wyzowl z 2019 roku wykazują, że około 85% wszystkich internautów w USA ogląda filmy online. Użytkownicy spędzają 88% więcej czasu w witrynie zawierającej wideo. Wideo generuje 1200% więcej udostępnień niż obrazy i tekst, a największym zaangażowaniem cieszą się filmy trwające do 2 minut. Wg tego badania 95% ankietowanych planowało zwiększyć swoje budżety na video marketing na 2020 rok.  

Ciekawe wnioski przynosi raport tej samej firmy, przygotowany w 2020 roku: 

89% ankietowanych twierdzi, że obszar wideo zapewnia im dobry zwrot z inwestycji, 

83%  ankietowanych twierdzi, ze wideo pomaga im w zdobywaniu klientów

87% wskazuje, że wideo zwiększyło ruch na ich witrynie internetowej

80% ankietowanych potwierdza, że wideo, bezpośrednio pomogło zwiększyć sprzedaż.

To pokazuje, że korzyści płynące z wideo marketingu dla firm są ogromne, a wykorzystanie filmów do promowania i wprowadzania na rynek produktów lub usług, zwiększania zaangażowania w kanałach cyfrowych i społecznościowych, edukowania konsumentów i klientów oraz docierania do odbiorców za pomocą nowego medium daje pożądane efekty.

Nie warto się zastanawiać – warto inwestować w marketing z wykorzystaniem materiałów wideo. jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystać z usług profesjonalistów w tej dziedzinie zgłoś się do Live Frames. Doradzimy, stworzymy koncepcję i wyprodukujemy wideo, dzięki któremu osiągniesz sukces.